FoodisGood

מצרכים פופולרים
בשר, דגים ועוף
ירקות ופירות
מצרכים בריאים

היתרונות הבריאותיים והשימושים המעניינים של שמן אבוקדו

שמן אבוקדו הוא אחד מהשמנים הבריאים כיום בשוק. השמן מכיל שומן חד בלתי רווי, וויטמינים ונוגדי חמצון אשר חיוניים לתהליכי ריפוי וחיזוק הגוף. את שמן האבוקדו עצמו מפיקים בכבישה קרה מהציפה של האבוקדו, מפרידים את בשרו מהקליפה והגרעין, מערבלים וכתוצאה מכף צף שמן. השמן הירקרק משומש בעיקר בבישול אך יש לו שימושים רבים נוספים אשר כדאי להכיר לפני שרצים למחבת.

1. חומצה אולאית: מרבית חומצות השומן החיוניות הנמצאות בשמן אבוקדו הן חומצות אולאיות המלאות באומגה 9, מה שנמצא גם בשמן זית. חומצה אולאית ידועה בהשפעותיה החיוביות על הגוף כולל הפחתת הסיכון לחלות בסרטן, מניעת התלקחות מחלות אוטואימוניות, התחדשות מהירה של תאים בגוף, סיוע במניעת זיהומי חיידקים והפחתת דלקות. בזכות החומצה האולאית אשר עמידה לחמצון, שמן האבוקדו לא יהרס מהר יחסית לשמנים אחרים וניתן לאחסן אותו לתקופות ארוכות.

2. בריאות הלב: בשמן האבוקדו יש ריכוז גבוה של סוג כולסטרול שהגוף יכול להמיר בעזרתו שומנים פחות בריאים לתרכובות פחות מזיקות. בנוסף לכך שמן האבוקדו הוא אנטי דלקתי, הוא מסייע למניעת נזק לעורקים והפחתת הסיכון למחלות לב.

3. מקור לוויטמין E: שמן אבוקדו הוא בין חמשת המזונות המכילים כמות גבוהה של וויטמין E. וויטמין זה ידוע בשיפור בריאות העור והעיניים, חיזוק המערכת החיסונית, מתן הגנה מפני נזק חמצוני לתאים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים, שיפור הזיכרון וחדות החשיבה.

4. מערכת עיכול תקינה: שמן אבוקדו מכיל וויטמינים, מינרלים וחומצות שומן בלתי רוויות אשר מסייעים למערכת העיכול לעבד מזון ביעילות רבה יותר. לכן צריכת שמן אבוקדו ושילובו בתפריט היומי עלולה לשפר את תפקוד מערכת העיכול.

5. : הריכוז הגבוה של חומצה אולאית בשמן אבוקדו יכול לסייע בירידה במשקל, במיוחד בשילוב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה. בנוסף שמן האבוקדו גורם לשובע לאורך זמן ועל כן דוחה את תחושת הרעב.

6. ניקוי רעלים: כלורופיל אשר נמצא בשמן האבוקדו, הוא מקור טבעי של מגנזיום בריא ואחד החומרים הטבעיים הידועים ביותר להסרת מתכות כבדות כמו כספית ועופרת מהכבד, הכליות, המוח, ואיברים אחרים. על כן מסייע בניקוי רעלים מיותרים מהגוף ושמירת כלי דם נקיים וחילוף חומרים מהיר יותר.

7.עור חלק ומבריק: ויטמינים ומינרלים המצויים בשמן אבוקדו מזינים לא רק את החלק הפנימי של הגוף, אלא יכולים גם להגביר את היכולת של העור לייצר תאים חזקים יותר על ידי הלחות המצויה בשמן אבוקדו. ויטמין E, אשלגן ולציטין המצויים בשמן אבוקדו, נספגים בקלות ומזינים את העור מבחוץ ומבפנים ומסייעים לבניית תאים חדשים ושיקום העור.

8. שיער בריא ומלא יותר: אותם חומרים מזינים בשמן אבוקדו שהופכים אותו אידיאלי עבור לחות והזנת העור, יעילים במיוחד עבור השיער. ניתן לשלב את שמן האבוקדו לאחר חפיפה במקלחת, מה שיתרום למראה חזק ובריא יותר של הקרקפת והשורש.

9. דלקות וגירוי בעור: בשל הריכוז גבוה של חומצה אולאית אנטי דלקתית בשמן אבוקדו, ניתן להשתמש בשמן כדי להקל על תחושות אי נוחות וגירוד אשר נגרמו לעור כמו עקבים סדוקים, עקיצות חרקים, כוויות שמש, אקזמה ופסוריאזיס.

10. ריפוי פצעים: בדיוק כמו ששמן אבוקדו מסייע לגוף לגדל עור בריא וחזק יותר, מסייע שמן גם בהאצת תהליך הריפוי. לאחר ניקוי האזור הפגוע,מומלץ לנסות להשתמש בטיפה אחת או שתיים על עור פגוע הנגרם על ידי חתכים, שריטות, כוויות, פריחות, כוויות שמש, עקיצות חרקים ופצעים אחרים. העור יתרפא מהר יותר עם סיכויים נמוכים להצטלקות.

אהבתם את הכתבה? יתרונות בריאותיים נוספים שכדאי להכיר

דילוג לתוכן